Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

Manicure hybrydowy staje się coraz bardziej popularny. Obecnie prawie każda kobieta może wybrać się do salonu kosmetycznego i oddać się w ręce profesjonalistki lub kupić niezbędne narzędzia i wykonać ten niezwykle trwały manicure samodzielnie w domu.

O ile korzystamy z usług profesjonalnego salonu, nie musimy martwić się o bezpieczeństwo, ponieważ takowe używają produktów wysokiej jakości, certyfikowanych i sprawdzonych w laboratoriach oraz silnych lamp do utrwalenia stylizacji. Jeśli nie mamy zastrzeżeń do higieny pracującej w salonie (ogólnej czystości, stosowania środków odkażających, tego, czy kosmetyczka używa pilników jednorazowego użytku), możemy być spokojne.

Jeśli natomiast hybrydy wykonujemy poza salonem, w domu u niecertyfikowanej osoby, zwróćmy uwagę na to, jakich produktów używa i czy nie są to lakiery sprowadzane z Chin lub inne niewiadomego pochodzenia. Upewnijmy się, że taka osoba używa silnej lampy (za słaba lampa może nie utwardzić w całości lakieru, co może prowadzić do wystąpienia alergii). Ważne są również umiejętności takiej osoby. Lakier nie powinien mieć kontaktu ze skórą, więc jeśli taka kosmetyczka zalewa nam skórki, powinniśmy zrezygnować z jej usług. Zapytajmy również, czy narzędzia przez nią używane są jednorazowe, a cążki i inne metalowe przedmioty odpowiednio odkażane.

Wiele kobiet wykonuje manicure hybrydowy samodzielnie. W takim wypadku powinnyśmy zadbać o rzeczy wymienione powyżej: sprawdzone lakiery, silną lampę i odpowiednią higienę. Warto zapisać się na chociażby kurs obejmujący podstawy techniki, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Next Post

Stylizacja do pracy – co założyć?

sob. lis 23 , 2019
W różnych zawodach obowiązują inne zasady ubierania się do pracy. Niektórzy mają swobodny wybór, a inni są ubrani w firmowe rzeczy. Przeczytaj, a dowiesz się co ubrać. Strój do biura Najlepiej, żeby stylizacja była elegancka. Bluzka i spódnica ołówka lub inna, rajstopy, ładne buty do tego stroju. Obcas nie powinien […]

Być może polubisz