Dom, który utożsamia się z mieszkańcami

Już podczas planów budowy domu, warto zastanowić się nad dodatkową, specjalną instalacją elektryczną, pozwalającą na stworzenie inteligentnego domu. Dom inteligentny cechuje się nie tylko lepszym komfortem życia, ale również większym bezpieczeństwem.

Czy warto inwestować w automatyzację domu?

Rozważając kwestię inwestycje w automatyzację domu, trzeba przemyśleć, które rozwiązania będą nam potrzebne. Dom inteligentny daje wiele możliwości, lecz nie wszystkie muszą być wykorzystane w każdym domu. Od tego zależy, ile będzie kosztowała instalacja i użytkowanie takiego systemu. Biorąc pod uwagę korzyści, jakie płyną z mieszkania w inteligentnym domu, warto zainwestować w automatykę domową. Takie rozwiązanie pozwala na sterowanie urządzeniami domowymi w celu oszczędzania energii, zapewnienia bezpieczeństwa oraz ułatwienia codziennego życia.

Jakie korzyści daje dom inteligentny?

Najprostszy system inteligentnego domu zwykle obejmuje sterowanie oświetleniem, ten bardziej rozszerzony pozwala sterować także ogrzewaniem oraz podnoszeniem i opuszczaniem rolet. Natomiast bardziej zaawansowane systemy oprócz powyższych funkcji, obejmuje szereg dodatkowych funkcji. Może to być sterowanie klimatyzacją, systemem podlewania ogródka, zamykanie bramy itp. Dom inteligentny ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa, więc zalecany jest montaż czujników dymu i gazu, a także systemu alarmowego i monitoringu. Wszystkimi funkcjami można sterować lokalnie- za pomocą pilota lub zdalnie- przy użyciu aplikacji na smartfona lub tabletu. Stosowanie systemów zarządzania budynkiem jest dużym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych, ponieważ mogą za pomocą pilota otworzyć okno, zasłonić rolety lub sprawdzić kto czeka u drzwi. W takim domu domownicy mogą, siedząc na kanapie przyciemnić oświetlenie lub nawet włączyć ulubioną muzykę. Dużym atutem jest to, że będąc na urlopie, można sprawdzić co się dzieje w domu i np. otworzyć okno lub włączyć nawadnianie trawnika. Wszystkie rozwiązania automatyki domowej powinny być dostosowane do potrzeb mieszkańców.

Posted in Dom

Next Post

Jak podejść do treningu dzieci?

wt. paź 15 , 2019
Rozwój każdego dziecka przebiega w innym tempie. Niektóre dzieci wykazują predyspozycje do uprawiania sportu, a u innych dzieci można zaobserwować szybszy rozwój intelektualny. Gdy rodzice lub nauczyciele zauważą w dziecku potencjał np. do sportu, warto go wykorzystać. Czy tylko aspekty fizyczne są ważne? Sprawność fizyczna, z którą wiąże się m.in. […]