Eliksir młodości – różne substancje, różne właściwości

Jak zachować młodość, zdrowie i piękny wygląd przez lata? Na pewno warto korzystać z suplementów witaminowych i substancji, o których wiadomo, że korzystnie wpływają na ciało i mogą realnie wydłużać zdrowe życie. Na które z nich warto się zdecydować? Podpowiadamy.

Karnozyna – źródło młodości i sprawności fizycznej

Karnozyna to substancja, która znajduje się w naszym organizmie, jednak osoby prowadzące intensywny tryb życia powinny ją suplementować. Poza tym, że karnozyna sprawia, że nie czujemy zmęczenia i przeciążenia fizycznego i w mięśniach nie pojawiają się po intensywnym treningu zakwasy, ma również inne cenne właściwości. Przede wszystkim, zmniejsza stres oksydacyjny komórek, dzięki czemu nie starzeją się tak szybko. Dodatkowo, eliminuje wolne rodniki. Te są jedną z przyczyn powstawania nowotworów i innych chorób. Osoby dbające o swoje zdrowie oraz sprawność fizyczną powinny kierować się tymi pozytywnymi właściwościami karnozyny i łączyć jej przyjmowanie w odpowiednio zbilansowaną dietą. Trzeba pamiętać, że same suplementy, choćby były najwyższej jakości, nie przyniosą pożądanych efektów, jeśli nie są łączone z właściwym trybem życia, w więc aktywnością fizyczną w odpowiedniej dawce oraz dietą polegającą na systematycznym spożywaniu pełnowartościowych i niskokalorycznych posiłków.

Substancje wspierające piękny i młody wyglądać

Naturalne produkty dostarczają nam mnóstwa cennych składników odżywczych, które bardzo korzystnie wpływają na kondycję całego ciała i znacznie poprawiają wygląd skóry, włosów oraz paznokci. Te zwykle świadczą o zdrowiu i stanie całego organizmu. Co można znaleźć w naturalnych produktach, które często określane są jako eliksir młodości? Zwykle preparaty, które mają korzystnie wpływać na wygląd i wzmacniać je zawierają koenzym Q10, który poprawia jędrność skóry i jej elastyczność. Poza tym, można w nich znaleźć również rybi kolagen, a ten odpowiada nie tylko za piękne włosy i paznokcie, ale również za sprawne stawy. Im dłużej jesteśmy sprawni i możemy się ruszać bez problemów, tym dłużej czujemy się młodo i pozostajemy zdrowi, ponieważ ruch jest nam niezbędny. Dodatkowo, w suplementach diety wpływających na nasz wygląd, spotyka się kwas hialuronowy i witaminę E. Oba te składniki rewelacyjnie dbają o stan skóry i jej nawilżenie oraz jędrność. Można je znaleźć w składzie większości kosmetyków pielęgnacyjnych oraz przeciwzmarszczkowych. Składy suplementów niekiedy różnią się od siebie. Bywa, że są dodatkowo wzbogacane cennymi olejami roślinnymi, czy innymi witaminami.

Next Post

Odświeżenie przyczepy kempingowej przed sezonem - o czym warto pamiętać?

czw. maj 27 , 2021
Gdy tylko pojawia się zapowiedź przyjemnej pogody i perspektywa kilku dni wolnych fani kampingów już przebierają nóżkami na myśl o odpoczynku w podróży. Pamiętajmy jednak, że choć kamping może być bardzo spontaniczny, to po zimowej przerwie warto najpierw dobrze się przyjrzeć naszej przyczepie. Przegląd techniczny przyczepy to podstawa Przed pierwszym […]
meble do przyczepy kempingowej