Jak pościelić łóżko?

Podstawowym meblem, bez którego nie możemy mówić o istnieniu sypialni, jest oczywiście łóżko. Dobrze dobrane stanowi nie tylko zapewni komfort i odpoczynek, ale będzie też istotnym elementem dekoracyjnym całego wnętrza. Jak sprawić żeby miejsce naszego snu pięknie wyglądało w ciągu dnia?

Znasz powiedzenie, że „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”? Nie da się ukryć, że jest w nim dużo prawdy. Możliwość ułożenia się do snu po ciężkim dniu w pracy jest luksusem, na który czekamy. Wyjątkowość tego momentu może zostać spotęgowana przez elegancko pościelone łóżko. Choć poranne ścielenie często odbywa się w pośpiechu, to właśnie odpowiednio ułożona pościel, będzie tą wisienką na torcie, która sprawi, że będziemy nam się tam przyjemniej wracać.

Rytuał ścielenia łóżka – o czym pamiętać?

  • Higiena pościeli

Nawet najpiękniejszy jej wzór i najlepszy materiał nic nie dadzą, jeżeli kłaść będziemy się na przepoconej poduszce i poplamionej kołdrze. Zmieniaj pościel przynajmniej raz na dwa tygodnie, ale są też sytuacje, w których może się okazać, że pranie nawet co kilka dni będzie wskazane.

  • Czas

Jeżeli nie jesteś rannym ptaszkiem i każda minuta snu jest dla Ciebie na wagę złota, to nie rzucaj się na skomplikowane dekoracje. Lepiej wygląda równo ułożona pościel, przykryta prostą narzutą, niż rozrzucona po pokoju sterta poduszek i pozwijanych koców, bo zaspaliśmy i nawet nie mieliśmy szans na ułożenie tego wszystkiego.

  • Wystrój sypialni

Pamiętaj, że pięknie ubrane łóżko nie będzie się tak efektywnie prezentowało, jeżeli reszta sypialni nie ma pasującego klimatu. Oczywiście podstawą jest tu porządek, ale weźmy też pod uwagę inne elementy. Do industrialnego wnętrz, nie będą pasować pałacowe dekoracje.

Prześcieradła i poszewki dobierzesz do każdego stylu

W przypadku gdy jesteś fanek prostoty, ładu i klasycznej elegancji wybieraj pościele w jasnych kolorach. Odpowiednio prane i układane zawsze wyglądają czysto i wykwintnie. Ich zestawienie z lekko połyskującymi poduszkami i błyszczącą narzutą nada Twojej sypialni szyku pięciogwiazdkowego hotelu. Jeżeli jednak wolisz coś mniej zobowiązującego i wyglądającego bardziej naturalnie postaw na ładnie zaścieloną pościel, której fragment nakryjesz mięsistą narzutą lub kocem. Do tego kilka poduszek o różnych fakturach i kolorach. Łóżko zachęcające do tego, żeby się na nie rzucić zaraz po powrocie do domu gotowe.

Niezależnie od stylu na jaki się zdecydujemy nasza pościel musi być przede wszystkim czysta i dobrze ułożona. Prześcieradła chyba sprawiają tu najwięcej problemów. Ich założenie pod materac, tak żeby po nocy nadal znajdował się na miejscu, potrafi być wyzwaniem. Możemy to sobie ułatwić zaopatrując się w prześcieradła z gumką. Łatwo je założyć, ale ich wadą jest skomplikowany proces składania.

Gdzie trzymać pościel?

W idealnej sytuacji mamy rano czas i miejsce na schowanie pościeli, tak żeby przez cały dzień nie leżała na wierzchu, narażona na osadzanie się kurzu i brudu. Jeżeli mamy taką opcję, to chowanie pościeli warto zacząć od jej strzepnięcia, co pozwoli wyrównać ułożenie wsadu wewnątrz poszewki i przy okazji pozbędziemy się sypkich zabrudzeń z powierzchni kołdry czy poduszki. Następnie wszystko składamy i umieszczamy w odpowiednim pojemniku. Co z prześcieradłem? Prześcieradła są tym elementem, który podczas ścielenia sprawia najwięcej kłopotu. O ile łatwo je ściągnąć, to ich zakładanie, zwłaszcza co wieczór, może być frustrujące. Dlatego jeżeli musisz je zostawić na materacu, to koniecznie przykryj je narzutą lub kocem. Dzięki temu zachowa ono dłużej swoją świeżość, a Ty zaoszczędzisz sobie nerwów i czasu. Podobnie zrób jeżeli nie masz możliwości schowania pościeli. Strzepnij ją, równo ułóż na powierzchni łóżka. Całość nakryj przyjemnym dla oka kocem lub elegancką narzutą. Dołóż do tego kilka dekoracyjnych poduszek i gotowe. Łóżko w klimacie hotelowej elegancji albo przytulnym domowym klimacie gotowe na Twój powrót wieczorem.

 

 

Next Post

Jak popularyzować swoją markę?

czw. cze 18 , 2020
Budowanie wiarygodności wśród klientów to bardzo żmudny proces. Na szczęście istnieje kilka całkiem prostych zabiegów, które pomogą Ci na stałe umieścić Twoją działalność umysłach jej odbiorców. Oczywiście postarasz się zrobić to tak, żeby nawet nie byli świadomi Twojego wpływu na ich myślenie. O czym myślisz, jak powiem o nalepce z […]