Jak tanio zmienić wystrój pokoju?

Wszyscy lubimy przebywać w miejscach gdzie atmosfera jest przyjemna. Poza towarzystwem, atmosferę wnętrza tworzy jego wystrój. Warto zadbać o szczegóły, dzięki którym w salonie będziemy lepiej odpoczywać, a np. w biurze pracować. Drobne zmiany pomogą nam odświeżyć nasze odczucia i dadzą poczucie zmiany.

Uniwersalna baza to podstawa

Postaw na uniwersalne kolory elementów, których zmiana wymaga dużo pracy i jest problematyczna. Mowa tu m.in. o ścianach, ale też np. doniczkach. Ich wymiana często wymaga przesadzania roślin, a to wiąże się dodatkowym bałaganem. Jeżeli wybierasz meble, kup takie, które łatwo dostosować do większości stylów i kolorów. Mając uniwersalną podstawę łatwo kilkoma szczegółami zupełnie zmienić charakter wnętrza. Nie nastawiaj się też na częstą wymianę drobnych elementów wystroju typu ramki na zdjęcia, czy figurki ceramiczne. Oczywiście łatwo je zdjąć i postawić inne, ale co z tymi, których aktualnie nie używamy? Większość z nas ma ograniczoną przestrzeń do przechowywania i warto ją oszczędzać.

Niewykorzystany potencjał tekstyliów

To co łatwo zmienić to tekstylia. Nudne poduszki na kanapie? Z powodzeniem możesz uszyć na nie pokrowce w dowolnym wzorze, pasującym np. do jednego z koców. W ten sposób możesz zupełnie odmienić wygląd swojej strefy wypoczynku, a dodatkowo zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych zabrudzeń. Wystarczy ściągnąć pokrowiec i wyprać. Kolejnym elementem są zasłony, czy firanki. Spokojnie, przy każdym myciu okien, możesz sprawnie wymienić dekorację okien, która może zupełnie zmienić odbiór widoku za oknem. Ogromną zaletą dekoracji tekstylnych jest ich kompaktowość i łatwość w przechowywaniu. Nie martw się, brakiem umiejętności krawieckich. Po pierwsze w sklepach jest dostępna bardzo duża ilość gotowych dekoracji. Po drugie, jeżeli nie znajdziesz Tobie odpowiadających, to wprawna krawcowa, za niewielkie pieniądze uszyje co tylko sobie wymarzysz.

Hurtownia dzianin – czyli gdzie szukać materiałów?

Kiedy zdecydowaliśmy się już co i jak chcemy zmienić, warto poszukać najkorzystniejszej ekonomicznie opcji. Hurtownia dzianin będzie pierwszym miejscem do którego powinniśmy zajrzeć. Możemy postawić na te działające w Internecie, dzięki czemu mamy nieograniczony wybór materiałów. Pamiętajmy jednak, że ekran może nieco zniekształcać kolor i nie mamy opcji sprawdzenia faktury wybranego produktu. Hurtownia dzianin działająca stacjonarnie, to miejsce w którym możemy dokładnie sprawdzić nasz wybór, porównać go z innymi opcjami, czy nawet dokładnie przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda zestawienie dwóch elementów. Na miejscu możemy też poprosić o pomoc pracujących tam specjalistów, co jest nieocenione w przypadku gdy sami nie orientujemy się w dokładnej charakterystyce danego materiału.

Materiały w domu – co dalej?

Zapasy zrobione. Wiemy, że wybrane przez nas materiały świetnie się ze sobą komponują. Jak je teraz rozsądnie ulokować w pomieszczeniu? Nie bój się mieszać wzorów. Uwierz mi, nie wszystkie poduszki na Twojej kanapie muszą być identyczne. One nawet nie muszą być do sobie podobne. Jeżeli masz czas, a nie czujesz się pewnie w projektowaniu wnętrz. To możesz zacząć od 1 elementu. Zostańmy już przy tych poduszkach. Uszyj 1, może 2 poszewki na poduszki. Ułóż je tam gdzie mają w przyszłości leżeć. Weź kolejne materiały, przyłóż do ułożonej już kompozycji i oceń, który teraz będzie prezentował się najkorzystniej.

Wykorzystaj skrawki

Pamiętaj, że to detale czynią wnętrze wyjątkowym. Warto poświecić czas na zadbanie o takie szczegóły, jak np. podkładki pod kubki. Z drobnych kawałków możesz uszyć obrączki na serwetki, a z nieco większych „tulipany” do wazonu. Postaraj się znaleźć zastosowanie dla większości kawałków. Nie masz nic do stracenia, a możesz zyskać niepowtarzalny klimat w swoim małym świecie.

Next Post

Jak pościelić łóżko?

sob. kwi 25 , 2020
Podstawowym meblem, bez którego nie możemy mówić o istnieniu sypialni, jest oczywiście łóżko. Dobrze dobrane stanowi nie tylko zapewni komfort i odpoczynek, ale będzie też istotnym elementem dekoracyjnym całego wnętrza. Jak sprawić żeby miejsce naszego snu pięknie wyglądało w ciągu dnia? Znasz powiedzenie, że „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”? […]