Jak zaplanować remont w mieszkaniu bez wyprowadzki?

Remont prędzej, czy później staje się koniecznością i choć możemy cieszyć się na zmiany, to samo przedsięwzięcie jest trudne logistycznie. Najlepiej, gdy w tym czasie możemy sobie pozwolić na wyprowadzkę. Co jednak, gdy takiej możliwości nie ma, a nasz dom staje się jednocześnie placem budowy?

Zacznij od tego, co będzie najtrudniejsze

Remont bez wyprowadzki, zawsze zaczynamy od tych prac, które przysporzą nam najwięcej niedogodności. Po pierwsze ze względu na zmęczenie i zdenerwowanie sytuacją, które jeszcze nie osiągną zenitu, więc nie odbiorą nam zapału. Po drugie odzyskanie tego, co najbardziej potrzebne daje namiastkę normalności. Jeżeli planujemy remont kuchni lub łazienki, to zaczynamy właśnie od jednego z nich. Na ten czas warto zastanowić się co nam zastąpi te pomieszczenia. W ramach aneksu może wystarczyć mikrofalówka w salonie, ale o możliwość załatwiania potrzeb higienicznych i toaletowych warto poprosić sąsiadów.

Czas, to Twój największy wróg

Podczas remontu bez wyprowadzki marzymy o tym, by skończył się on możliwie szybko. Tu na przeszkodzie stają nam pewne procedury, z którymi czasem warto zaczekać. Wykonanie mebli na zamówienie może zająć ok. 1,5 miesiąca, więc warto zorganizować wszystko tak, by meble i pomieszczenie były gotowe w tym samym czasie, ale nie za wszelką cenę. Może się okazać tak, że wymiary pomieszczenia w wyniku zmian istotnie się zmieniły i meble zwyczajnie nie będą pasować.

Sklep z oświetleniem – jak w nim kupować

Właściwe oświetlenie wnętrza to prozaiczny, ale wcale nie taki łatwy temat. Doświadczeni architekci wnętrz maju już dobre wyczucie w tym, jak dane światło wkomponuje się w projekt, a do tego pomagają im programy do wizualizacji. Jeżeli korzystasz z pomocy takich osób, to sklep z oświetleniem zapewne odwiedzisz tylko po to, by fizycznie zakupić produkt, który wspólnie wybraliście. Niestety, jeżeli planujesz takie decyzje podjąć na własną rękę to przygotuj się na mętlik w głowie i być może spory zawód. Sklep z oświetleniem to cudne miejsce, by obejrzeć wzory, ale niestety przez ilość sztucznego światła tam, ciężko Ci będzie wyobrazić sobie efekt już we właściwym miejscu przeznaczenia, a może być daleki od oczekiwań. Na szczęście większość sklepów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom bez problemu udostępnia zwroty lub wymiany produktów. Dzięki prawu konsumenckiemu nie musisz się też bać zakupów internetowych. W tym wypadku, czy to się podoba właścicielowi, czy nie, masz czas by bez podawania przyczyny zwrócić towar.

Posted in Dom

Next Post

Mata do ćwiczeń – wybierz ją z nami

czw. sie 5 , 2021
Mata treningowa to jedna z podstawowych rzeczy, w które powinniśmy się wyposażyć zaczynając treningi. Choć wybór wydaje się prosty, to okazuje się, że na rynku jest mnóstwo alternatyw i łatwo się w nich pogubić. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę wybierając maty do ćwiczeń. Mata do ćwiczeń – czy na pewno […]
mata-do-cwiczen