Jeśli nie podjęło się decyzji o wykonaniu garażu w bryle domu, wówczas trzeba zdecydować się na wersję wolnostojącą. Pozwala to na zabezpieczenie samochodu przed działaniem trudnych warunków atmosferycznych. Jest to ważne, gdyż znacznie ogranicza zużywanie się pojazdu. Wydłużyć można w ten sposób okres, w którym nie trzeba dokonywać w nim istotnych napraw usterek. Dodatkowo ograniczyć można nieestetyczne śladów użytkowania. Natomiast wybrania odpowiedniego garażu wymaga zdecydowania się na model spełniający oczekiwania zarówno pod kątem parametrów użytkowych, jak i też walorów estetycznych. Takie garaże drewniane sprawdzą się w każdej okolicy.
Jakie są typy garaży?
Garaże mogą być produkowane z różnych materiałów. Jeśli chce się postawić na tańsze oraz łatwiej dostępne wersje, wówczas można postawić na modele blaszane. Z łatwością można znaleźć firmy, które zajmują się kompleksową realizację takich konstrukcji. Natomiast trudno jest połączyć estetykę nowoczesnego projektu domu z takim garażem. Dodatkowo jego właściwości nie są najlepsze. Szybkie nagrzewanie się czy tracenie temperatury przy gorszych warunkach pogodowych może negatywnie wpływać, choćby na akumulator samochodu. Dla walorów estetycznych znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na garaże drewniane. Dają one znacznie większe możliwości tworzenia wyjątkowo prezentujących się konstrukcji.
Garaże drewniane w wersjach tradycyjnych
Do najbardziej stylowych można zaliczyć takie garaże, które wykonywane są z drewna. Przede wszystkim jest to materiał, który charakteryzuje się wyjątkowym wyglądem. Tym bardziej że wybierać można różne gatunki drewna. Świerk syberyjski jest w stanie dodatkowo zapewnić wyjątkową odporność na trudne warunki atmosferyczne. Jednak najważniejsze jest, że tradycyjnie prezentujące się garaże doskonale sprawdzą się przy domach klasycznych. Budynek drewniany może być wykorzystany do przechowywania w nim samochodu, ale można również przeznaczyć go na magazynek. Zamiast naturalnego drewna, choćby w formie litego drewna dębowego, można postawić na materiały drewnopodobne. Takie garaże drewniane mogą bardziej sprawdzić się przy budynkach bardziej nowoczesnych. Imitując naturalne materiały, mogą być dopasowane do elewacji domu. Ma to duże znaczenie, gdy zamierza się stworzyć spójną pod kątem stylistycznym kompozycję domu i garażu. Wówczas niezbędne jest odpowiednie wyselekcjonowanie materiałów stosowanych do wykonania konstrukcji budynków pod kątem tego, jaką mają kolorystykę, czy też jakim wzornictwem się charakteryzują.