Mięta pieprzowa – jej cenne właściwości

Nie bez powodu często w pizzerii stoi miseczka pełna miętowych cukierków. Są one przyjemnymi poobiednimy słodyczami, a także skutecznie odświeżają oddech na jakiś czas. Mięta pieprzowa, w swej właściwej ziołowej postaci, przedciwdziała również niestrawniść, zmniejsza wiatry i wzdęcia. Jest nie tylko doskonałym środkiem na trawienia – jej lecznicze właściwości są silniejsze niż moglibyśmy przepuszczać.

Mięta pieprzowa należy do najlepszych ziół na problemy trawienne i jelit. Zawarte w niej olejki szczególnie mentol i mentom, rozluźniają mięśnie gładkie stanowiące ścianę, jelit, łagodząc ich skurcze. Dzięki swym przeciwskurczowym właściwościom zioło to stanowi naturalny lek na złagodzenie objawów zespołu jelita drażliwego.

Mięta ułatwia trawienie, zapobiega wzdęciom, delikatnie znieczula śluzówkę żoładka oraz łagodzi nudności. Nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się pić herbatkę czy też wdychać aromatyczne opary, każdym przypadku odkryjesz że mięta pieprzowa jest skutecznym środkiem w każdym przypadku odkryjesz, że mięta pieprzowa jest skutecznym środkiem za udrożnienie górnych dróg oddechowych, który rozrzedza śluz i zmniejsza stan zapalny śluzówki nosa. Może nawet zmniejszyć skurcz oskrzeli i zwężanie ich światła towarzyszące atakom astmy.

Zawarty w mięcie pieprzowej, mentol ma istotne przeciwbólowe właściwości. Bez względu na to, czy uprawiasz sport regularnie czy jedynie w weekendy, trzymaj porcję olejku miętowego, by móc wcierać w bolące mięśnie. Z uwagi na swe właściwości znieczulające mięta jest także przydatna na ból zębów.

Next Post

Pomelo – niezwykły owoc w zdrowej diecie

śr. lis 6 , 2019
Choć pomelo jest w Polsce owocem dość słabo znanym, warto włączyć go do swej diety. Co warto wiedzieć na temat wartości odżywczej tego produktu? W jaki sposób owoc ten może wpływać na nasze zdrowie? Pomelo należy do owoców cytrusowych, w gronie których wyróżnia się znacznymi rozmiarami. Owoc ten może mieć […]