Odświeżenie przyczepy kempingowej przed sezonem – o czym warto pamiętać?

Gdy tylko pojawia się zapowiedź przyjemnej pogody i perspektywa kilku dni wolnych fani kampingów już przebierają nóżkami na myśl o odpoczynku w podróży. Pamiętajmy jednak, że choć kamping może być bardzo spontaniczny, to po zimowej przerwie warto najpierw dobrze się przyjrzeć naszej przyczepie.

Przegląd techniczny przyczepy to podstawa

Przed pierwszym wypadem kampingowym w sezonie koniecznie należy sprawdzić stan techniczny, nie tylko tej części związanej z samą jazdą, ale też stanu nadwozia. Często już podczas gruntownego mycia po zimie, zauważyć możemy nieszczelności, które należy szybko załatać, by nie zaskoczył nas przeciekający dach podczas leniej burzy. Ponieważ część usterek da się wykryć tylko w trakcie jazdy, to przed oficjalnym przeglądem państwowym, warto wybrać się na jazdę próbną i dobrze ponasłuchiwać, czy żadne elementy mogące wymagać naprawy nie wydają niepokojących dźwięków.

Meble do przyczepy kempingowej – jak je wymienić?

Przyczepy kampingowe mogę myć naprawdę luksusowymi mieszkankami na długie wakacyjne podróże. Niestety prawda jest jednak tak, że choć przyczepa może być duża, funkcjonalna i w ogólnie dobrym stanie technicznym, to na polskich kampingach królują dość stare modele. Pomijając wizualne kwestie wystroju, to sprzęt się po prostu zużywa i z czasem trzeba go wymienić, a warto to zrobić przed sezonem, by cały okres wakacyjny cieszyć się pięknym wnętrzem. Meble do przyczepy kempingowej przede wszystkim muszą wykorzystywać każdy centymetr przestrzeni i być funkcjonalne. Zupełnie nowe wyposażenie pod wymiar może być więc bardzo drogą, a wręcz nieopłacalną inwestycją. To w co warto zainwestować i zlecić specjalistom, to wyposażenie kuchni. Jest spora szansa, że od czasów, z których pochodzi nasza przyczepa wiele się zmieniło w kwestii rozmiarów sprzętów agd, czy opcji ich podłączeń. Inne meble do przyczepy kampingowej możemy z powodzeniem sami poddać niewielkiej renowacji. Samym szkieletom i stelażom w wielu przypadkach wystarczy tylko porządne, czyszczenie i malowanie. Warto za to przyłożyć się do elementów tapicerowanych. Gąbki, wkłady i materace mogą się już wykruszać i zwyczajnie być niewygodne, a tapicerka przywodzić na myśl dom prababci. Odświeżenie tych elementów może zupełnie odmienić wygląd przyczepy, a do tego będzie świetnym działaniem pod względem higienicznym, bo wraz z gąbkami i starymi opiciami wyrzucimy wszelkie roztocza i grzyby, które gdzieś w głębi zapewne już się zaczęły panoszyć.

Posted in Dom

Next Post

Trendy oświetleniowe w kuchni - co jest modne i wygodne?

czw. maj 27 , 2021
Światło w każdym wnętrzu gra bardzo istotną rolę. Z pomocą lamp nie tylko doświetlamy przestrzeń, ale też wyznaczmy różnie strefy, a także nadajemy pomieszczeniu określony styl i charakter. Przeczytaj, które rozwiązania będą praktycznym wyborem do kuchni, a jednocześnie nadadzą charakteru wnętrzu. Oświetlenie kuchni – ogólne zasady Podejście do oświetlenia kuchni […]
lampy sufitowe do kuchni