Praca za granicą – jakie korzyści?

W dzisiejszych czasach wyjazd za granicę nie jest uważany za nic szczególnego. Wiele tysięcy ludzi każdego roku podejmuje taką decyzję i rozpoczyna życie poza obszarem Polski. Największą popularnością cieszy się Wielka Brytania oraz Niemcy, jednakże w innych krajach Europy oraz świata także można znaleźć naszych rodaków.

A co z podatkiem?

Kiedy człowiek decyduje się na opuszczenie rodzinnych stron musi przede wszystkim dowiedzieć się jak przedstawiają się przepisy prawa w docelowym państwie. Wiąże się to z posiadaniem odpowiednich dokumentów, które są niezbędne do podjęcia legalnego zatrudnienia. Czasem, przede wszystkim w sytuacji, kiedy człowiek posiada pożądane umiejętności oraz kwalifikacje, warto posiadać przetłumaczone dokumenty służące potwierdzeniu tego faktu. Może to obrócić się na korzyść osoby starającej się o pracę, a także sprawić, że otrzyma ona wyższe wynagrodzenie. Zwrot podatku z zagranicy także powinien zostać wzięty pod uwagę, gdyż nie każdy kto opuszcza Polskę pragnie spędzić na obczyźnie resztę życia. Czasem sytuacja się komplikuje, a zdarzenia losowe mogą sprowadzić z powrotem do kraju. W innych przypadkach może to być dobrowolna decyzja, że po zarobieniu określonej sumy pieniędzy, przychodzi czas na powrót. Zwrot podatku z zagranicy może być sporym zastrzykiem gotówki, jeśli się oczywiście okaże, że człowiek uiszczał zbyt duże opłaty w trakcie zatrudnienia.  

Jak uzyskać zwrot podatku z zagranicy?

Zwrot podatku z zagranicy nie wymaga dużych nakładów energii, należy przede wszystkim dobrze się do tego zadania przygotować, aby zaoszczędzić sobie czasu oraz nerwów. W pierwszej kolejności należy posiadać odpowiednie dokumenty, wśród których wymienia się kopię dowodu osobistego bądź paszportu, dokumenty potwierdzające zatrudnienie, rozliczenia podatku wydane przez zagranicznych przedsiębiorców oraz organy, numer zagranicznego ubezpieczenia, a także informacje odnośnie wszystkich poprzednich pracodawców. Zwrot podatku z zagranicy zostaje rozstrzygany przez około 3 miesiące, a najdłuższe sprawy, które z reguły przeciągają się ze względu na brak wystarczających informacji trwają do pół roku. Wszystkie wymienione powyżej dokumenty muszą zostać skierowane do zagranicznego urzędu skarbowego. Kiedy właściwy organ stwierdzi, że podatek będzie musiał zostać wypłacony otrzymuje się czek bądź przelew na konto walutowe. Zwrot podatku z zagranicy nigdy nie zostaje przelewane na polskie konto bankowe.

Next Post

Mięta pieprzowa - jej cenne właściwości

niedz. lis 3 , 2019
Nie bez powodu często w pizzerii stoi miseczka pełna miętowych cukierków. Są one przyjemnymi poobiednimy słodyczami, a także skutecznie odświeżają oddech na jakiś czas. Mięta pieprzowa, w swej właściwej ziołowej postaci, przedciwdziała również niestrawniść, zmniejsza wiatry i wzdęcia. Jest nie tylko doskonałym środkiem na trawienia – jej lecznicze właściwości są […]

Być może polubisz