Rodzaje cery

Skuteczna pielęgnacja twarzy jest podstawą dobrego samopoczucia i naszego wyglądu. Mamy masę kremów, które trzeba dopasować do danej cery, tak aby widoczna była poprawa. Z wiekiem nasza skóra zmienia się i warto zadbać o jej zdrowy wygląd. Zła dieta, słońce, brak snu, stres te czynniki wpływają na pogorszenie się stanu skóry. Są cztery rodzaje cery, normalna, sucha, tłusta i mieszana.

Normalna-występuje w sumie tylko u dzieci do momentu przekwitania. Nie ma zabarwień jest gładka i nie występują tutaj problemy łuszczenia czy zaskórników. Preparaty stosowane do takiej cery to delikatne i łagodne kremy i tu nie warto przesadzać.

Tłusta-to cera szarawa, blada słabo ukrwiona. Wolniej sie starzeje jednakże jest podatna na powikłania trądzikowe, wypryski. Na wygląd takiej cery wpływają czynniki wewnetrzne, stres, dieta. Tu też stosujemy lekkie formuły kremów. Możemy też smarować twarz kremami maskującymi.

Sucha-dosyć szybko się starzeje, pojawiają się zmarszczki już około 20 roku życia. Skóra jest cienka, często występują przebarwienia i rozszerzone naczynia krwionośne. Kremy do takiej cery muszą być tłuste, bogate w witaminy. Tutaj trzeba dostarczać skórze odpowiednie składniki odżywcze. proces starzenia znacznie się opóźni.

Mieszana-najbardziej skomplikowana w pielęgnacji, gdyż jest to pochodna dwóch rodzajów /tłustej i suchej/.Tłusta występuje w okolicach czoła, nosa i brody. zaś sucha na policzkach.
Smarujemy odpowiednio boki twarzy lekkim kremem, środek kremami tłustymi bogatymi w witaminy i odżywki.

Next Post

Guarana naturalny stymulant

niedz. maj 5 , 2019
Guarana naturalny stymulantGuarana także zwana paulinią jest to roślina jej ziarna zawierają sporą dawkę kofeiny niż w przypadku klasycznej kawy. Posiada naturalne właściwości pobudzające organizm była stosowana w dawnej medycynie ludowej. Roślina uprawnia jest w Brazylii. Jest wykorzystywana jako suplement diety, bardzo szybko pomaga „wstać na nogi” zwłaszcza gdy potrzebujemy […]

Być może polubisz