Stylizacja do pracy – co założyć?

W różnych zawodach obowiązują inne zasady ubierania się do pracy. Niektórzy mają swobodny wybór, a inni są ubrani w firmowe rzeczy. Przeczytaj, a dowiesz się co ubrać.

Strój do biura

Najlepiej, żeby stylizacja była elegancka. Bluzka i spódnica ołówka lub inna, rajstopy, ładne buty do tego stroju. Obcas nie powinien być wysoki. Muszą pasować do pracy w biurze. Nie muszą być czarne. Są inne kolory obuwia, które warto mieć. Szary, bordowy, ciemnozielony również są odpowiednie. Bluzka może mieć delikatne wzory. Długość spódnic do kolan lub dłuższa. Ważne, żeby wygodnie chodzić po piętrowym biurowcu. Często takie są budowane i pracownicy poruszają się po całym budynku. Jest też winda, ale czasami trzeba pójść pieszo. Buty mogą być skórzane, zamszowe lub ewentualnie lakierowane.

Stroje firmowe

Nie zawsze atrakcyjne wizualnie. Często też z firmowym logo na plecach lub przodzie bluzki, koszuli. Kolor zależy od barw przeważających w firmie. Pracownicy dostają kompletny strój firmowy lub tylko część. Inne elementy stylizacji muszą dobrać samodzielnie. Nie mogą jednak założyć tego, co chcą. Ubrania te muszą być dostosowane do stanowiska.

Inne zawody

Niektórzy nie pracują w biurze, nie mają też stroju z firmowym logo. Mogą założyć dowolny strój, który im pasuje danego dnia. Komfort takiej pracy mają freelancerzy w różnych branżach. Osoby te mają własne firmy lub pracują zdalnie u kogoś.
Strój do pracy jest ważny. Na pewno wiele osób wybierze coś dla siebie.

Next Post

Wnętrze w stylu skandynawskim

śr. lis 27 , 2019
Moda na wnętrza w stylu skandynawskim trwa w najlepsze, co nie powinno być większym zaskoczeniem. Funkcjonalne i wygodne pomieszczenia, w których gości ten styl, mają wielu zwolenników. Czym wyróżniają się aranżacje wnętrz, które są inspirowane rozwiązaniami znanymi z terenów Skandynawii? Styl skandynawski narodził się pod koniec XIX wieku w Szwecji, […]