Wnętrze w stylu skandynawskim

Moda na wnętrza w stylu skandynawskim trwa w najlepsze, co nie powinno być większym zaskoczeniem. Funkcjonalne i wygodne pomieszczenia, w których gości ten styl, mają wielu zwolenników. Czym wyróżniają się aranżacje wnętrz, które są inspirowane rozwiązaniami znanymi z terenów Skandynawii?

Styl skandynawski narodził się pod koniec XIX wieku w Szwecji, choć najlepszym okresem dla niego okazały się lata50 i 60-te XX stulecia. Dziś moda na wnętrza w stylu skandynawskim wraca, a ciekawe projekty domów i mieszkań sprawiają, że osób pragnących postawić na takie rozwiązanie jest coraz więcej. Czym wyróżnia się ten styl?

Dla wnętrz skandynawskich ważną sprawa jest przestrzeń, dużo światła oraz jasna kolorystyka. Jasne kolory ścian, jasne meble z drewna – oto podstawa udanej aranżacji. By wnętrze nie było nudne, jasne barwy warto przełamać innymi odcieniami. Można to osiągnąć poprzez wykorzystanie dodatków z naturalnego drewna lub kamienia. Dzięki temu pomieszczenie zyska więcej naturalnego charakteru, stanie się też bardziej ciepłe i przyjazne dla użytkowników. Można też postawić na pojedyncze dodatki, które będą się wyróżniały mocniejszym kolorem. Fragment ściany, pomalowany na żywy kolor, fotel o intensywniejszej barwie – oto dodatki, dzięki którym można osiągnąć wspaniałą atmosferę. A co z dodatkami? Im mniej dekoracji w skandynawskim wnętrzu, tym lepiej. Jeśli już chcemy wprowadzić do wnętrza ozdoby, postawmy na nieliczne, za to wyjątkowe dekoracje. Dzięki temu wnętrze stanie się ciekawsze, a jednocześnie wciąż będzie intrygowało swym minimalistycznym charakterem.

Posted in Dom

Next Post

Codzienna dbałość o urodę

sob. lis 30 , 2019
Chociaż w kulturze przyjęło się, że kosmetyki są używane praktycznie tylko przez kobiety, coraz częściej okazuje się, że przekonują się do nich również mężczyźni. I nie chodzi tylko o taką sprawę, jak kremy po goleniu, czy dezodorant i pasta do zębów, ponieważ te raczej trzeba uznać za zwykłe środki higieny […]