Wygodna łazienka w bloku – to naprawdę możliwe

Mało miejsca to już nie problem. Dzisiejsze projekty łazienek dopasowane są do małych przestrzeni, i sprawiają, że prezentują się naprawdę atrakcyjnie i jednocześnie są bardzo funkcjonalne. Pomysłowość odgrywa bardzo ważną rolę, tak samo jak wykorzystanie całej przestrzeni. Poniżej kilka porad, które przyniosą bardzo dobre efekty.

Jak zaprojektować małą łazienkę – jasne kolory

Niewielka łazienka w bloku powinna być utrzymana we właściwej kolorystyce – w takim przypadku pomieszczenie zyskuje na objętości i powiększa się je w optyczny sposób. Dlatego przewodzącymi kolorami są biel, szarości oraz beże, które oprócz optymalnych walorów kojarzą się jednocześnie z higieną i porządkiem. Białe szafki, wanna z drzwiami oraz zlew sprawiają, że powierzchnia zyskuje dodatkowe metry, zachęca do używania i dodatkowo można wspomnieć o wrażeniu świeżości. Oprócz tego trzeba zadbać o właściwe oświetlenie, które powinno nie tylko spełniać funkcjonalną rolę, ale jednocześnie stanowią idealny dodatek do wystroju. Wspomniane wcześniej jasne kolory warto przełamać intensywnymi dodatkami, które nadają wnętrzu charakteru oraz wyrazu.

Czy wygodna łazienka może być ciemna?

Wanna z drzwiami to ponadczasowe rozwiązanie, które powinno znaleźć się w łazience w bloku. Jest uniwersalna i może być wykorzystywana przez domowników w każdym wieku. To bardzo ważne, gdyż wanna z drzwiami jest wyposażeniem, którego nie wymienia się co kilka lat. To inwestycja na dłuższy czas, która zdecydowanie poprawia jakość życia i umożliwia cieszenie się z kąpieli i dbania o higienę bez względu na wiek. W trakcie projektowania łazienki warto rozważyć również ciemniejszą kolorystykę, gdyż nie każdy czuje się dobrze w jasnych wnętrzach. Dominują wtedy granatowe, ciemnoszare, a nawet czarne bloki, dodatki oraz wyposażenie. Wystarczy odpowiednia aranżacja i uzyskuje się bardzo komfortowe i jednocześnie wygodne wnętrze. Efekt zostanie spotęgowany, kiedy dodane zostają drewniane wykończenia mebli oraz ścian, a także na ścianach oraz podłogach zastosuje się jaśniejsze płytki umożliwiające stworzenie efektu kontrastu. Tak stworzony pokój staje się nie tylko estetyczny, ale jednocześnie bardzo wygodny w użytkowaniu i jego mniejszy rozmiar nie stanowi żadnego problemu. To łazienka idealna, która sprawi, że stanie się ulubionym pomieszczeniem domowników.

Posted in Dom

Next Post

Jak zrobić domowe środki czystości?

pon. kwi 12 , 2021
Coraz więcej osób ulega modzie na domowe, naturalne detergenty. To bardzo dobry trend, który sprawia, że sklep z chemią gospodarczą odchodzi na dalszy plan. Domowe środki są nie tylko ekologiczne, ale również bezpieczniejsze dla naszego zdrowia oraz tańsze od sklepowych produktów. Jak zrobić domowe środki czystości? Sklep z chemią gospodarczą […]
sklep z chemia gospodarcza